Shopping Cart

+90 342 323 22 53

İncilipınar Mah. 36001 Nolu Sk. No:16/C Şehitkamil /GAZİANTEP

✉ info@protep.com.tr

PROTEP GROUP

Sohbet Etmek İster misin?

Bizi Arayın +90 342 323 22 53

Sosyal Medya

Bina İçi Yönlendirme ve Kapı Levhaları

bina_iciBina İçi Yönlendirme levhaları  geniş bir kullanım alanına sahiptir. Başta iş güvenliği olmak üzere trafik yönlendirmeleri için kullanılan levhalar, otopark levha yönlendirme tabelaları olarak da karşımıza çıkıyor. Sadece otoparklarda ya da trafikte değil gün içinde insanların uyması gereken kurallar bulunur. Bu kuralların tamamı can güvenliği için önemlidir. Yönlendirme levhalarına daha çok kalabalık yerlerde rastlanır. Bu levhalar tehlike anında acil çıkışları, yangın merdivenlerini, otopark girişini ya da girilmesi tehlikeli olan bölgeleri gösterir. Genellikle de ok ya da resimler bulunur. Bu işaretler uluslar arası standartlardadır. Yönlendirme levhaları uzak mesafelerden bile görüşebilecek şekilde yerleştirilmelidir. Belli bir büyüklükte olan bu levhalar, karanlık ortamlarda da dikkat çekecek şekilde tasarlanmalıdır.
    Uyarı levhalarının büyük bir çoğunluğu trafikte kullanılsa da açık ya da kapalı otopark levha yönlendirme işaretleri de sıklıkla kullanılmaktadır. Araçların otoparkın neresinden gideceği, girişin yüksekliğini ne kadar olduğu, çıkış yolu gibi yerler, yönlendirme levhaları sayesinde anlatılabilir. Dikey işaretleme olarak tasarlanan yönlendirme levhaları, otopark içinde kazaların meydana gelmesini önler. Yayalara ayrılan bölümlerin de yönlendirme levhaları ile belirtildiği otoparklarda, bu sayede olumsuz bir duruma rastlanmaz. Ters yönün bir levhayla belirtildiği otoparklarda, gidiş istikameti de aynı şekilde belirlenir. Sağa ya da sola dönülmesi gerekli olan yerlerin de ifade edildiği otopark yönlendirme levhaları, trafiğin tüm akışını düzenler. Alışveriş merkezlerindeki otoparklarda da kullanılan yönlendirme levhaları, gelen müşterilere mağazalar bölümüne otoparkın neresinden girileceğini de gösterir.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Medya Planlama

Sizin kadar heyacanlıyız fikirlere açağız ulaşılmak istenen hedef kitlesine ulaştırıyoruz..

Grafik Tasarım

Yaptığımız çalışmalarla Güçlü markalar oluşturuyoruz..

Sosyal Medya

Globalleşen Dünyada Dijital Trend'e Ayak Uyduruyoruz..

Basılı Medya

Basılı medya alanında kaliteli çözüm ortaklarına sahibiz..