Shopping Cart

+90 342 323 22 53

İncilipınar Mah. 36001 Nolu Sk. No:16/C Şehitkamil /GAZİANTEP

✉ info@protep.com.tr

PROTEP GROUP

Sohbet Etmek İster misin?

Bizi Arayın +90 342 323 22 53

Sosyal Medya

Hediye Vermenin Önemi

Hediyelikhediye_sepeti, armağan, gönülden kopan, aklınıza gelebilecek her şey hediye olarak sunulabilir. Karşılıksız aldığınız, düzenlediğiniz,, oluşturduğunuz her şey hediye olarak tanımlanır. Yeter ki gönülden ve gerçekten isteyerek sunmanız önemlidir. Hediyeleşmek her yönü ile iki tarafı da mutlu eden rahatlatan bir görgü kuralıdır. Veren taraf, hediye vererek, kimi zaman sevgisini, kimi zaman bir özrünü, kimi zaman aşkını ya da şefkatini sunmuş olur. Hediyeyi alan taraf ise aldığı hediye ile bu sıralanan duygulara sahip olur.


Günümüzde, hediyelik eşya alımına talebin artması, hediyelik eşya çeşitlerinin de artmasına neden oluyor. Ürünlerin çeşitli olması ise hediye alacak kişinin kararsız kalmasına neden oluyor.  Hediye sunumunda size yardımcı olabilecek en önemli unsurlar sıralanırsa, sanırım aklınızda hediye olarak alabileceğiniz birkaç parlak fikir ortaya çıkabilir.

Hediye alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurların başında, hediye alacağınız kişinin cinsiyeti ve size olan yakınlık derecesi gelmektedir. Hediye alınacak kişinin erkek ya da bayan olması, ilk etapta bir ayrım yapmanıza olanak sağlar. Fakat bu ayrım yeterli değildir. Çiçek, parfüm, kıyafet, aksesuar gibi eşyalar hem bayan, hem erkek için alınabilir. Bu nedenle, Hediye alınırken dikkat edilecek unsurlara, kişinin yakınlık derecesini de katmalıyız. Size yakın insanlar için hediye alırken daha rahat olabilirsiniz. Çünkü kişinin hobilerini, sevdiği ya da sevmediği renkleri, eşyaları kokuları daha rahat tespit edebilirsiniz.

Anne, babanıza, kardeşlerinize, sevgilinize, arkadaşınıza hediye alırken, sevdikleri şeyleri göz önünde bulundurmanız en mantıklı yoldur. Anneler genellikle, süs eşyası ya da mutfak eşyası gibi ürünleri tercih edebilirler. Dolayısı ile alacağınız herhangi bir çiçek ya da biblo onları mutlu etmeye yetecektir.

Sevgiliniz için de özel diyebileceğimiz hediye gruplarından tercih yapabilirsiniz. İkiniz arasında yaşanan özel günleri, özel anları, onun için özel olan her şeyi daha rahat tahmin edebilirsiniz. Sevgiliye çiçek almayı düşünürseniz, size bir tavsiyede bulunabiliriz. Çiçeklerin her birinin, çiçekçilik dilinde bir anlamı vardır. Bu nedenle çiçek alacağınız zaman muhakkak çiçekçiye, çiçeğin hangi anlama geldiğini sormalısınız. Pembe gül ,”arkadaşımsın” anlamına gelmektedir. Eğer, aşkınızı ilan edeceğiniz bir kişiye, aşığım diyeceğiniz birine, pembe gül götürürseniz, hediyenizin anlamı yerini bulmamış olabilir. Belki çoğu kişi buna dikkat etmiyor, ancak çiçek dilinden anlayan bir kişiye aşık olmuşsanız, bu gibi bir durum sizi zor durumda bırakabilir.

Yakın çevreye sunulan çiçeklerin yanı sıra, bazı özel durumlarda da hediyeleşmek, hem sizin sosyal statünüzü, hem de saygınlığınızı artıracaktır. İşle ilgili bir açılış, hasta ya da komşu ziyareti, evlilik yıl dönümleri gibi çeşitli kutlamalarda da hediyeleşmenin önemi artmaktadır.

Herhangi bir açılışa katılırken götürebileceğiniz en güzel hediye önerileri, yine çiçek, çikolata, güzel bir tablo, biblo ya da bir anı defteri olabilir. Böylece insanları önemsemiş olduğunuzu ortaya çıkarmış olursunuz. Hasta ziyareti, doğum gibi durumlarda, kolonya, çiçek, ya da hastanın kullanabileceği bir pijama terlik en güzel hediyelerden biridir.

Hediye seçmek tamamen sizin kişisel duygu ve hislerinize bağlıdır diyebiliriz. Karşınızdaki kişiyi mutlu edebilecek objeleri kendiniz daha güzel analiz edebilirsiniz. Size kolay bir tüyo verecek olursak; alacağınız hediyeyi kişiselleştirir seniz, alacağınız ya da sunacağınız objeyi daha rahat seçmiş olursunuz.

Hediye vermek sadece bir güne has bir konu olmamalıdır. Herkes için her zaman, içinizden geldiği gibi bir şeyler sunabilirsiniz. İnsanları mutlu etmenin en güzel yoludur hediyeleşmek. Bazen yolda gördüğünüz fakir bir çocuğa uzattığınız bir sakız bile onu mutlu etmeye yeter. Yeter ki siz vermekten çekinmeyin. Hem kendi mutluluğunuz, hem de karşınızdaki kişinin mutluluğu için atılan bir adımdır.

Günümüzde, ticaretin artırılması için, ticaret yapan kişiler tarafından hediyeleşmek,  maddiyata dönüştürülmektedir. Önemli olan hediyenin ne olduğu değil, hediyeye kattığınız anlamdır. Karşınızdakinin zevkine, alışkanlıklarına göre, ya da ortamın durumuna göre buna siz karar verebilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi “Ne verildiği değil, nasıl verildiği önemlidir.

*Kaynak: http://blog.markajo.com

Medya Planlama

Sizin kadar heyacanlıyız fikirlere açağız ulaşılmak istenen hedef kitlesine ulaştırıyoruz..

Grafik Tasarım

Yaptığımız çalışmalarla Güçlü markalar oluşturuyoruz..

Sosyal Medya

Globalleşen Dünyada Dijital Trend'e Ayak Uyduruyoruz..

Basılı Medya

Basılı medya alanında kaliteli çözüm ortaklarına sahibiz..