Shopping Cart

+90 342 323 22 53

İncilipınar Mah. 36001 Nolu Sk. No:16/C Şehitkamil /GAZİANTEP

✉ info@protep.com.tr

PROTEP GROUP

Sohbet Etmek İster misin?

Bizi Arayın +90 342 323 22 53

Sosyal Medya

Markalar İçin Facebook Sayfalarının Önemi

Yeni Türk Ticaret Kanuna göre artık tüm şirketlerin bir web sitesi olmak zorunda. Bu ülkemizdeki şirketlerin rakabet güçlerini arttırmak için zoraki de olsa güzel bir adım. Ancak görünüşe göre şirketler için artık bir web sitesi sahibi olmak da yeterli değil. Son günlerde büyük markaların televizyon reklamlarında, afişlerinde, ilanlarında yani kısacası nerdeyse bütün pazarlama materyallerinde artık iletişim bilgisi olarak telefon numarası veya web sitesi yerine artık Facebook veya Twitter adreslerini verdikleri herkesin dikkatini çekiyor. Web siteleri ne kadar kurumsal görünüm için gerekli olsa da müşteri ile iletişim kurma konusunda geri planda kalıyorlar. Bu yüzden müşteri ile iletişimin önemini fark eden firmalar Facebook ve Twitter sayfalarını profesyonel olarak yönetmeyi tercih ediyorlar. Çünkü müşteri ile diğer iletişim yöntemleri ile kıyaslandığında hem maliyetler inanılmaz daha düşük hem de ölçülebilir. Türkiye’de hayran sayısına göre son haftada en başarılı firmalar hangileri aşağıdaki grafikte paylaşmak istiyoruz.

social_bakers

Gördüğünüz gibi En İyi 20 listesindeki firmalara baktığımızda profesyonel bir Facebook sayfasına ve başarılı bir içerik yönetimi stratejisine sahip olmanın getirisini görebiliyoruz. Ayrıca artık bu tür istatistiklere çok kolay ulaşılabiliyor. http://www.socialbakers.com/facebook-pages/ sayfasına giderek ülkere göre en başarılı sayfaları inceleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz sektörlere göre de listelendirebilirsiniz.
Bir gün Facebook sayfaları şirketlerin resmi web sitelerinin yerini alır mı şuan için bilemiyoruz ama artık en az web sitesi kadar zorunlu bir şey olduğu kesin. Kurumlar internet üzerinden kuracakları iletişim stratejilerine mutlaka sosyal medyayı da entegre etmelidir. Bu artık bir ayrıcalık değil aslında bir standart haline gelmiştir. Şirketi ayrıcalıklı kılacak olan ise sosyal medyada ne kadar başarılı içerik yönetimi yapacağı ve müşterilerle kurulacak başarılı iletişimdir. Bu konuda merak ettiğiniz konuları yorum olarak yazabilirsiniz.

Medya Planlama

Sizin kadar heyacanlıyız fikirlere açağız ulaşılmak istenen hedef kitlesine ulaştırıyoruz..

Grafik Tasarım

Yaptığımız çalışmalarla Güçlü markalar oluşturuyoruz..

Sosyal Medya

Globalleşen Dünyada Dijital Trend'e Ayak Uyduruyoruz..

Basılı Medya

Basılı medya alanında kaliteli çözüm ortaklarına sahibiz..