Shopping Cart

+90 342 323 22 53

İncilipınar Mah. 36001 Nolu Sk. No:16/C Şehitkamil /GAZİANTEP

✉ info@protep.com.tr

PROTEP GROUP

Sohbet Etmek İster misin?

Bizi Arayın +90 342 323 22 53

Sosyal Medya

Web Sitesi Zorunluluğu Getiren Yasa

Web Sitesi Zorunluluğuna uymayanlara para ve hapis cezaları var!

Tasarının yasalaştığı tarihten itibaren 3 ay içinde hiç web sitesi yaptırmayan ya da yasaya uygun web sitesi yaptırmayan yöneticiler cezalandırılacak.

Tasarı Hangi Amaçla Web Sitesini Zorunluluğu Getiriyor?

Web sitesi, herkesin, her yerden kolayca erişebileceği bir veri ortamıdır. Yeni TTK tasarısı, web sitesini bu yüzden zorunlu kılmaktadır.Sermaye şirketlerinde çok sayıda -özellikle anonim şirketlerde milyonlara ulaşan sayıda- ortak mevcuttur. Bilgiler takip edilebilir olmalıdır.

Hangi şirketlere web sitesi zorunlu hale geliyor?

Tasarıya göre sermaye şirketleri ise şunlardır: Anonim Şirketler, Limited Şirketler, Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler. Dolayısıyla; anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler, tasarıya uygun biçimde hazırlanmış, web sitelerine sahip olmak zorundadırlar.

Web Sitesi Zorunluluğu Yasasına Göre yaptırılacak site içeriğinde neler olmalı?

Şirketin kanunen yapması gereken ilanlar,pay sahipleri ve ortakları açısından önem taşıyan açıklamalar,finansal tablolar, bunların dipnotları, yıllık rapor, yönetim kurulunun kurumsal yönetim ilkelerine ne oranda uyulduğuna ilişkin yıllık değerleme açıklaması.

Yeni Türk Ticaret Kanununa göre olması gereken web sitesinin özellikleri nedir?

Yeni Türk ticaret kanununda web sitesinde yayınlanmalı denen tüm bilgiler, raporlar (Toplantı duyuruları, kararları, bilançolar gibi) zorunlu web sayfası içinde bulunmalı.Web sitesi kanundaki değişiklikleri de öngörecek , değişiklik yapılmaya uygun olmalı.

Web sitesi zorunluluğu için Dikkat edilmesi gerekenler?

Zorunlu web sitesi için oluşturulacak yapının , Web sitenizin mutlaka yönetici panelli olmalı. Hizmet sağlayan firma kurumsal olmalı.Web sitesi geliştirilebilir olmalı. Zorunlu web sayfası için istenecek yeniliklere cevap vermeli.Sadece web sitesi zorunluluğuna özel olabilir ancak gerekirse şirket tanıtımları için uygun olmalı.

Yeni Türk Ticaret Kanunu Yasalaştı – 14 Ocak 2011

Kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde internet sitesini oluşturmayan veya “bilgi toplumu” hizmetlerine özgülemeyen şirket yöneticileri 6 aya kadar hapis ve 300 güne kadar adli para cezasına çarptırılacak. Küçük ölçekli işletmelere ise internet sitesi kurmaları için 1 yıl süre verilecek.

Milliyet 17 Ocak / Yeni Türk Ticaret Kanununun yasalaşması ile ilgili TÜGİK Basın Açıklaması

Türk Ticaret Kanunu Tasarısı’nın TBMM’de genel bir uzlaşıyla kabul edilerek yasalaşması Türk iş dünyası için bir dönüm noktasıdır. Yeni Ticaret Kanunumuz işadamlarımızın beklentilerine ve özlemlerine cevap vermiştir.

Zaman 14 Ocak 2011 / Türk Ticaret Kanunu Tasarısı TBMM’de kabul edilerek yasalaştı

Kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde internet sitesini oluşturmayan veya ”bilgi toplumu” hizmetlerine özgülemeyen şirket yöneticileri, 6 aya kadar hapis ve 300 güne kadar adli para

Hürriyet 15 Ocak 2011 / Yeni Ticaret Kanunu dijital Türkiye içinbir dönüm noktasıdır.

TÜBİSAD (Bilişim Sanayicileri Derneği), Yeni Ticaret Kanunu’nun, partilerin uzlaşısıyla hızla kanunlaşması Türkiye Bilişim Sektörü açısından memnuniyetle karşılandı.

Hürriyet 14 Ocak 2011 / Yeni Türk Ticaret Kanunu’ndaki değişiklikler şöyle:

Kanunu Tasarısı kabul edilerek yasalaştı. 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni Kanun ile hayatımızda meydana gelecek değişikliklerden bazıları…

LİMİTED, ANONİM VE SERMAYESİ PAYLARA BÖLÜNMÜŞ KOMANDİT ŞİRKETLERE

 

Medya Planlama

Sizin kadar heyacanlıyız fikirlere açağız ulaşılmak istenen hedef kitlesine ulaştırıyoruz..

Grafik Tasarım

Yaptığımız çalışmalarla Güçlü markalar oluşturuyoruz..

Sosyal Medya

Globalleşen Dünyada Dijital Trend'e Ayak Uyduruyoruz..

Basılı Medya

Basılı medya alanında kaliteli çözüm ortaklarına sahibiz..